I. Informacje:

 1. Obowiązkowe ubezpieczenie OC osób sporządzających świadectwa charakterystyki energetycznej zawierane jest na podstawie Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 21.04.2015 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej osoby uprawnionej do sporządzenia świadectwa charakterystyki energetycznej budynku
 2. Suma gwarancyjna wynosi 25.000,00 Euro
 3. Składka dla inżynierów budownictwa, członków PIIB – 25,00 zł/rocznie
 4. Okres ubezpieczenia może rozpocząć się najwcześniej dnia następnego po przesłaniu wniosku.

II. Tryb zawarcia umowy:

 1. Dane do zawarcia umowy należy podać przez stronę: pl/inzynier-budownictwa/
 2. Polisa zostaje wystawiona w ciągu 1-2 dni roboczych, a jej skan zostaje przesyłany na adres mailowy Ubezpieczającego.
 3. Składkę należy uiścić po otrzymaniu polisy, na rachunek bankowy wskazany na polisie (prosimy nie wpłacać składki na rachunek PIIB, OIIB)
 4. Oryginał polisy Ergo Hestia wysyła na życzenie Ubezpieczającego
 5. Przesłana polisa jest dowodem zawartej umowy ubezpieczenia . Ubezpieczony ma prawo do odstąpienia od zawartej umowy ubezpieczenia w ciągu 30 dni, poprzez powiadomienie Ergo Hestii na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 6. Wniosek można alternatywnie przesłać formie PDF adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Oryginał wniosku nie jest potrzebny do zawarcia umowy.

III. Kontynuacja umowy ubezpieczenia

 1. Umowa ubezpieczenia nie jest odnawiana automatycznie
 2. Dla kontynuacji umowy ubezpieczenia wystarczające jest przesłanie informacji o chęci kontynuacji na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., z potwierdzeniem, że dane adresowe, telefon nie uległy zmianie lub z podaniem aktualnych danych.
 3. Polisa zostaje wystawiona w ciągu 2-3 dni roboczych, a jej skan zostaje przesyłany na adres mailowy Ubezpieczającego.
 4. Składka na nowy okres ubezpieczenia powinna zostać wpłacona na rachunek bankowy wskazany w nowej polisie
 5. Oryginał polisy Ergo Hestia wysyła na życzenie Ubezpieczającego
 6. Przesłana polisa jest dowodem zawartej umowy ubezpieczenia. Ubezpieczony ma prawo do odstąpienia od zawartej umowy ubezpieczenia w ciągu 30 dni, poprzez powiadomienie Ergo Hestii na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

IV. Procedura zgłaszania szkód, roszczeń lub okoliczności, które mogą rodzić roszczenia.

V. Dodatkowe informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., (58) 698 65 58