Od 1 stycznia 2023 r. czasopisma „Inżynier Budownictwa” i „Przewodnik Projektanta” dostępne będą dla członków Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa wyłącznie w wersji elektronicznej.

 

W związku z postępującą cyfryzacją uchwałą Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa (nr 40/R/22 z dnia 16 listopada 2022 r.), dotyczącą zmiany zasad wydawania czasopisma „Inżynier Budownictwa”, podjęto decyzję o tym, że od stycznia 2023 roku wydawnictwa PIIB (czasopisma „Inżynier Budownictwa” i „Przewodnik Projektanta”) dostępne będą dla członków Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa wyłącznie w wersji elektronicznej.

– Tę zmianę wymusiły czasy, w jakich żyjemy. Zdecydowały o niej dwa czynniki. Pierwszy z nich to ekologia. Jako społeczeństwo jesteśmy coraz bardziej świadomi kosztów ekologicznych, jakie ponosimy. Musimy iść z duchem czasu i w racjonalny sposób gospodarować zasobami naszej planety. Drugim argumentem jest ekonomia – zaznaczył Mariusz Dobrzeniecki, prezes PIIB, we wstępie do grudniowego wydania magazynu „Inżynier Budownictwa”, które jako ostatnie ukazało się w formie drukowanej w dotychczasowym nakładzie, który wynosił ponad 120 tys. egzemplarzy.

 

Koszt papieru i druku w minionych 12 miesiącach wzrósł o ponad 60%. Dopuszcza się możliwość finansowania przez okręgowe izby inżynierów budownictwa druku papierowej wersji czasopisma „Inżyniera Budownictwa” do celów informacyjnych i promocyjnych. Komunikaty na ten temat będą opublikowane w mediach okręgowych izb. Tzw. wydania papierowe będą dystrybuowane w liczbie zamówionej przez okręgowe izby.

 

Nowoczesna i interaktywna wersja miesięcznika jest dostępna od stycznia 2020 roku, gdy Wydawnictwo PIIB uruchomiło platformę do wydań cyfrowych. Członkowie izby od 2021 roku mogą korzystać z niej poprzez portal PIIB, natomiast pozostali czytelnicy – poprzez e-sklep. Cyfrowe wydania są wygodne, przejrzyste i dostępne od ręki. Dzięki wyszukiwarce można szybciej znaleźć wybrane artykuły.

 

W jaki sposób członkowie PIIB mogą korzystać z elektronicznych wydań?

 

  • Poprzez portal dla członków PIIB (plik PDF lub wydanie cyfrowe).
    Wystarczy wejść na stronę www.piib.org.pl i wybrać ikonę portalu, można też wpisać bezpośredni link https://portal.piib.org.pl/ Użytkownik loguje się w portalu, wpisując swój numer członkowski oraz hasło, następnie należy wybrać zakładkę: Publikacje WPIIB. Jeśli nie posiadają Państwo aktywnego konta w Portalu PIIB, uprzejmie prosimy o kontakt z najbliższą okręgową izbą inżynierów budownictwa, celem jego aktywowania.

    Pobierz instrukcję (plik PDF)
 
 
 
 
Jak korzystać z dostępu w portalu członkowskim - film

 
 
  • Przez aplikację mobilną PIIB (plik PDF).
    Aplikacja dostępna jest bezpłatnie w sklepie Google Play, Apple App Store, HUAWEI AppGallery. Została uruchomiona w czerwcu 2021 r. Umożliwia dostęp do informacji członkowskich, serwisów branżowych, zaświadczeń i publikacji. Należy wybrać zakładkę: Czasopisma, publikacje i materiały. Logowanie do aplikacji wymaga podania numeru członkowskiego i hasła jak w Portalu PIIB. Jeśli nie posiadają Państwo aktywnego konta w Portalu PIIB, uprzejmie prosimy o kontakt z najbliższą okręgową izbą inżynierów budownictwa, celem jego aktywowania.