Były piski radości, okrzyki zachwytu i przede wszystkim bardzo dużo uśmiechów – Lubelska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa po raz pierwszy w swojej historii zorganizowała piknik z okazji Dnia Dziecka. I to od razu nie jeden, ale trzy!

 

Pomysł na zorganizowanie zabaw związanych z Międzynarodowym Dniem Dziecka wyszedł od członków izby. Zaproponowali oni, by urządzić spotkanie dla dzieci i wnuków członków izby. Oczywiście długo namawiać nikogo nie trzeba było. Problemem okazała się tylko logistyka, bo jak wieźć malucha 100 kilometrów w jedną stronę? I na to znalazł się jednak sposób. Oprócz pikniku w Lublinie zorganizowano także zabawy w Zamościu i w Chełmie. Takie rozwiązanie okazało się strzałem w dziesiątkę!

 

Pikniki odbyły się 3 i 4 czerwca br. I mimo że wcześniejsze dni nie rozpieszczały nas pogodą, akurat wtedy aura była wprost wymarzona.

 
We wszystkich lokalizacjach najwięcej emocji wywołało skakanie na dmuchańcach. Ale z ogromną radością przyjęto też konkursy i zabawy, do których animatorzy zapraszali całe rodziny. Żaden tata nie odważył się odmówić swojej pociesze, dlatego zabawa była przednia. Nie zabrakło też amatorów strzelania z karabinka, jazdy na karuzeli, gry w piłkę nożną, czy wreszcie uczestnictwa w warsztatach bębniarskich.

 

Uczestnikom zaproponowano też nieco spokojniejsze rozrywki: malowanie oraz układanie olbrzymich konstrukcji z edukacyjnych klocków. Nie mogło też zabraknąć smakołyków. Najchętniej sięgano po popcorn i watę cukrową.

 

Więcej zdjęć na stronie internetowej Lubelskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

 

Tekst: Agnieszka Kasperska