Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa wraz z organizatorem zawodów Rzeszowskim Klubem Sportowym SPORT–PARTNER po raz kolejny zaprosiła inżynierów i techników na rowerowe zmagania.

 

Na terenie gminy Lubenia 4 września br., podczas wyścigu Dakar Toyota MTB Lubenia, odbyły się V Otwarte Mistrzostwa Inżynierów Budownictwa w Kolarstwie Górskim. Na miejscu kibicowali zawodnikom sekretarz Rady PDK OIIB Liliana Serafin i zastępca przewodniczącego Rady PDK OIIB Wacław Kamiński. Sponsorem podkarpackiej imprezy była firma Plombier Sp. z o.o. Sp. K.

 

W kategorii Inżynier Budownictwa na dwóch niełatwych trasach HILUX Race i HIGHLANDER Race wystartowali nasi członkowie i rowerowa reprezentacja w składzie Haczkowski Paweł, Tomasz Żak z Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, która uczestniczyła w tych mistrzostwach kolejny raz. Na starcie nie zabrakło naszych koleżanek, a wśród zawodników była koleżanka Anna Magoń z Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

 
 
Podczas imprezy w zasięgu wzroku rodziców wystartowali (w kategorii dla dzieci AYGO Kids Race) nasi przyszli kolarze, a długość i trudność trasy była uzależniona od kategorii wiekowej.

 

Trasy wyścigów prowadziły w głównej mierze szutrowymi drogami i wymagały odpowiedniego przygotowania fizycznego.
HIGHLANDER Race, dystans: ok. 30 km i ok. 700 m sumy przewyższenia.
HILUX Race, dystans ok. 40 km i ok. 1.300 m sumy przewyższenia.

Wyniki w kategorii Inżynier Budownictwa:
HIGHLANDER Race dystans: ok. 30 km

Kobiety

  1. miejsce Buda Ożóg Lidia PDK OIIB 2:38:37
  2. miejsce Dudek Izabela PDK OIIB 2:39:57
  3. miejsce Wilk Jolanta PDK OIIB 2:48:21


Mężczyźni

  1. miejsce Janas Łukasz PDK OIIB 1:23:39
  2. miejsce Szczepański Piotr 1:36:35
  3. miejsce Krawczyk Paweł PDK OIIB 1:41:32


W kategorii HILUX Race, Długość ok. 40 km

Kobiety

  1. miejsce Magoń Anna MOIIB 3:51:49


Mężczyźni

  1. miejsce Macek Karol PDK OIIB 2:34:18
  2. miejsce Rumik Grzegorz 3:02:11
  3. miejsce Zawadzki Andrzej 3:02:39

Niesamowite emocje i doping dla zawodników, atmosfera pełna rywalizacji, pogoda i nastroje nie zawiodły. Gratulujemy każdemu zawodnikowi, który wystartował i powrócił na metę.

 

Pełna lista wyników na stronie MTB Lubenia  https://www.mtblubenia.pl/
Pełna relacja z zawodów i fotorelacja znajdują się na stronie Podkarpackiej OIIB: https://inzynier.rzeszow.pl/index.php?&sRC=N&pageTarget=article&AIndex=RMROWR22

 

Tekst: Liliana Serafin
Fot. biuro PDK OIIB