Kolejna edycja Konkursu „Budowa Roku Podkarpacia" za nami. Wyróżnione obiekty budowlane, oddane do użytkowania w 2021 r., to efekt pracy wielobranżowych zespołów projektowych i wykonawczych działających na Podkarpaciu.

 

W siedzibie Podkarpackiej OIIB 16 grudnia 2022 r. odbyła się uroczystość przyznania nagród laureatom konkursu BUDOWA ROKU PODKARPACIA 2021.

Komisje konkursowe, odrębne dla każdej branży budowlanej, dokonały wyboru najlepszych obiektów i uhonorowały je oraz ich projektantów i wykonawców.

W uroczystości uczestniczyli:
Radosław Wiatr – wicewojewoda podkarpacki,
Stanisław Kruczek – członek Zarządu Województwa Podkarpackiego,
Krzysztof Sopel – dyrektor Wydziału Infrastruktury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego,
Dariusz Urbanik – zastępca Prezydenta Miasta Rzeszowa,
Paweł Pazdan – zastępca Prezydenta Miasta Mielec,
Andrzej Jędrychowski – Naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Mielcu,
Lech Lichołai – kierownik Katedry Budownictwa Ogólnego Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej,
Janusz Dobrzański – prezes Naczelnej Organizacji Technicznej, Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Rada w Rzeszowie,
Bogdan Szupernak – dyrektor Biura Naczelnej Organizacji Technicznej w Rzeszowie.

Organizatorzy wydarzenia dziękują wszystkim, którzy przybyli na tę uroczystość, za wspólnie spędzone chwile i słowa uznania za pracę i zaangażowanie inżynierów budownictwa reprezentantów wielu branż.

Współorganizatorzy:

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej
Związek Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Rzeszowsko-Lubelski
Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział Podkarpacki
Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Rzeszowski
Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Rzeszowie.

 

Zachęcamy do przejrzenia katalogu okolicznościowego prezentującego obiekty budowlane oddane do użytkowania w roku 2021 i nagrodzone w kolejnej edycji konkursu „Budowa Roku Podkarpacia". 

 

Gala finałowa konkursu „Budowa Roku Podkarpacia 2021" była okazją do uhonorowania zasłużonych osób działających w obszarach budownictwa.

Odznakę honorową za zasługi dla budownictwa wręczone przez wicewojewodę podkarpackiego Radosława Wiatra w imieniu Ministra Rozwoju i Technologii otrzymali:

- Edward Gala
- Walenty Twardy

W ramach uroczystości zostały wręczone odznaki honorowe nadanych przez Krajową Radę Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa dla inżynierów z regionu Podkarpacia.

Więcej informacji i fotorelacja z wydarzenia na stronie Podkarpackiej OIIB https://tiny.pl/w1mv4