Wydarzenie odbędzie się 30 maja 1 czerwca w hotelu Novotel Centrum we Wrocławiu. Dla wygody uczestników przewidziano również uczestnictwo zdalne. 

 

Cykl konferencji Polskiego Kongresu Drogowego rozpoczyna każdego roku Forum poświęcone budowie i eksploatacji tuneli. IV Międzynarodowe Forum Tunelowe zaplanowano pierwotnie na 1-3 lutego br.  jednak w związku z trudną sytuacją epidemiczną przesunięto go na 30 maja – 1 czerwca.

Jednocześnie, biorąc pod uwagę duże zainteresowanie tak kluczowym tematem dla drogownictwa jakim są tunele, postanowiono zorganizować webinar zapowiadający główne wydarzenie. Odbędzie się on 2 lutego br. Rejestracja jest otwarta i bezpłatna.
Więcej szczegółów znajdziecie Państwo pod linkiem:
https://kongresdrogowy.pl/konferencja/165-webinar-zapowiadajacy-iv-miedzynardowe-forum-tunelowe

 

IV Międzynarodowe Forum Tunelowe odbędzie się w hotelu Novotel Centrum we Wrocławiu, uczestnicy mogą również skorzystać z rozwiązania hybrydowego (z możliwością zadawania pytań prelegentom na końcu każdej sesji). Ze względu na udział prelegentów i uczestników z zagranicy, organizatorzy zapewnią tłumaczenie symultaniczne zarówno dla obecnych na miejscu oraz osób śledzących wydarzenie w trybie online.

 

Podczas Forum poruszane będą tematy dotyczące przestrzeni podziemnej w kontekście zrównoważonego rozwoju. Przedstawione zostaną rozwiązania projektowe, wykonawcze i sprzętowe w budownictwie tunelowym, na przykładach konkretnych projektów realizowanych w różnych krajach i w Polsce. Będzie to przegląd różnych technologii stosowanych w budownictwie tunelowym, w zależności od lokalizacji i warunków geologicznych.

Drugi podstawowy blok tematyczny będą stanowiły informacje w zakresie wyposażenia tuneli np. łączność w tunelach oraz wentylacja.

Kolejna sesja poświęcona będzie tematyce systemów bezpieczeństwa w tunelach, gdzie omówione będą m.in. testy odbiorowe i zabezpieczenia ppoż.

 

Konferencja została umieszczona w kalendarzu najważniejszych międzynarodowych wydarzeń branżowych PIARC oraz ITA-AITES – Międzynarodowego Stowarzyszenia Tunelowego i Przestrzeni Podziemnych. Honorowym patronatem objął konferencję również Minister Infrastruktury oraz Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Szczegółowy program znajduje się na stronie: https://kongresdrogowy.pl/konferencja/163-iv-miedzynarodowe-forum-tunelowe

Kontakt z Biurem Organizacyjnym pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu 605200214.