Wydarzenie odbędzie się w dniach od 1 do 4 lutego 2022 roku. To już trzydziesta edycja najpopularniejszych targów budowlanych w Polsce.

W programie targów, jak zawsze, znajdą się salony tematyczne, pokazy, liczne konkursy i mistrzostwa dedykowane wykonawcom branżowym. Dla architektów i projektantów przygotowywana jest kolejna odsłona Forum „D&A” z udziałem międzynarodowych gości, a o perspektywach dla budownictwa na najbliższe lata będą dyskutowali eksperci podczas dwudniowego Kongresu Budownictwa Polskiego. Jak zapowiada organizator, takich mocnych punktów wśród wydarzeń dopełniających ofertę producentów będzie dużo więcej.

 

Edycja BUDMA 2022 będzie znacznie bardziej dostępna dla wszystkich osób, które chciałyby poznać najnowsze rozwiązania sektora budownictwa.

Targi BUDMA tradycyjnie skierowane są do czterech grup zwiedzających: przedstawicieli handlu materiałami budowlanymi, fachowców, architektów i projektantów oraz deweloperów i inwestorów. Polska Izba Inżynierów Budownictwa jest jednym z patronów honorowych tego wydarzenia.

 

BUDMA 2022 to najnowsze rozwiązania przygotowane przez wystawców w ramach 9 salonów tematycznych:

 • Salon Stolarki Budowlanej
 • Salon Dachów, Akcesoriów i Sprzętu Dekarskiego
 • Salon Ścian, Stropów i Posadzek
 • Salon Systemów Wykończeniowych i Architektury Miejskiej
 • Salon Narzędzi, Elementów Mocujących i Wyrobów Metalowych
 • Salon Pomocniczego Sprzętu Budowlanego
 • Salon Maszyn, Rusztowań, Szalunków i Wyposażenia Placu Budowy
 • Salon Konstrukcji Stalowych i Gotowych Systemów Budowlanych
 • Salon Ekotrendów i Energii w Budownictwie

Luty, początek sezonu to optymalny czas na premiery rynkowe i wdrożenia innowacyjnych technologii. Program targów zapewni także dużą dawkę teoretycznej oraz praktycznej wiedzy, a także współzawodnictwa podczas konkursów i mistrzostw branży budowlanej.

 

Warto tutaj wspomnieć o Kongresie Budownictwa Polskiego, który skupi się na omówieniu obecnej sytuacji branży w Polsce w kontekście ogólnej sytuacji w gospodarce krajowej i UE, która wymaga oceny i nowego, strategicznego podejścia ze strony branży budowlanej. Kongres podejmie tematykę: dobre prawo, dobre budownictwo; budownictwo dla klimatu i środowiska; nowoczesna firma, nowoczesne budownictwo – innowacje i nowe technologie w budownictwie; pracownicy dla budownictwa i kształcenie zawodowe; ekonomia i finanse.

 

Z kolei architekci skorzystać będą mogli z Forum Architektury i Designu D&A, które odbędzie się pod hasłem OdNowa – spojrzenie od nowa na budynek, dzielnicę, miasto.

Tematyka forum:

 • Nowej jakości przestrzeń do życia bez budowania;
 • Wzorcowe efekty adaptacji, remontu, odbudowy, racjonalizacji użytkowania;
 • Nowy Bauhaus odpowiedzią na zmieniające się warunki społeczne, ekonomiczne oraz kryzys klimatyczny i ekologiczny;
 • Rewitalizacji średnich i małych miast.

 

Podczas targów BUDMA 2022 odbędą się także: Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego INTERMASZ, Targi Technologii i Materiałów dla Budownictwa Infrastrukturalnego INFRATEC oraz Międzynarodowe Targi Kominkowe KOMINKI.

Podczas czterech targowych dni uczestnicy mogą nawiązywać kontakty i prowadzić biznesowe rozmowy, czego nam wszystkim mocno brakuje w obecnej sytuacji. Okazji do spotkań będzie jednak więcej. To wyjątkowa edycja, która udowadnia, że za sukcesem BUDMY stoi na pewno 100-letnie doświadczenie organizatorów. Grupa MTP od 1921 r. integruje przedsiębiorców z całego świata i wspiera rozwój polskich marek na rynkach zagranicznych. Międzynarodowe Targi Poznańskie to nie tylko miejsce kontraktacji i prezentacji nowości, lecz także – spotkań, wymiany myśli i nawiązywania relacji.

 

Więcej informacji na stronie: www.budma.pl