Każda jednostka administracji publicznej (zamawiający) oraz każdy przedsiębiorca (wykonawca) może na stronie www.nagroda.przetargipubliczne.pl zgłaszać zadania do 10. edycji nagrody Kryształy Przetargów Publicznych. Czekamy na zgłoszenia zrealizowanych przedsięwzięć publicznych, które można stawiać za wzór zarówno pod względem poprawności proceduralnej, jak i jakości realizacji.

Kryształy Przetargów Publicznych to nagroda, która na stałe wpisała się do kalendarza zamawiających i wykonawców w całym kraju. Rokrocznie w pierwszym etapie otrzymujemy zgłoszenia od dziesiątek firm i instytucji, które realizują inwestycje na terenie całego kraju: od ogromnych, kosztownych przedsięwzięć o znaczeniu ogólnopolskim po nieduże, ale bardzo istotne lokalnie inwestycje. Wszystkie zgłoszenia, które trafiają do rąk Kapituły nagrody, są traktowane na równi. Liczy się poprawność procesu realizacji zamówienia od chwili jego ogłoszenia oraz jakość wykonania, która jest dowodem na poszanowanie publicznych pieniędzy.

– Od 10 lat nie zmienił się cel istnienia nagrody, jakim jest promocja i upowszechnianie stosowania najlepszych zasad i praktyk w dziedzinie zamówień publicznych zarówno po stronie zamawiających,
jak i wykonawców. Dlatego czekamy na instytucje publiczne oraz firmy biorące udział w systemie zamówień i zdecydowane na to, by podzielić się z ekspertami z Kapituły realizacjami, które warto docenić i wyróżnić, przyznając tytuł Kryształ Przetargów Publicznych
– mówi Elżbieta Sobczuk, redaktor naczelna miesięcznika „Przetargi Publiczne”, organizatora nagrody.

W tegorocznej edycji o nagrodę mogą się ubiegać inwestycje, których realizacja zakończyła się w okresie
od 1 sierpnia 2017 r. do 31 lipca 2018 r. Jak zawsze, ubieganie się o nagrodę i jej otrzymanie jest bezpłatne.

Nagrody będą przyznawane w następujących kategoriach:

  1. Zadania na rzecz ochrony środowiska lub gospodarki wodnej.
  2. Inwestycje wpływające na poprawę funkcjonowania infrastruktury drogowo-komunikacyjnej.
  3. Inwestycje z zakresu przebudowy lub budowy obiektów użyteczności publicznej albo rewitalizacji przestrzeni publicznej.
  4. Przedsięwzięcia dotyczące ochrony zdrowia i pomocy publicznej.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 sierpnia 2018 r. Nagrody zostaną rozdane 15 października 2018 r. podczas uroczystego otwarcia XIII Forum Przetargów Publicznych.

Formularz zgłoszenia znajduje się na stronie: www.nagroda.przetargipubliczne.pl. Relację z wcześniejszej edycji Kryształów można obejrzeć pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=EUi5QSvkFLU

Dodatkowych informacji udziela:

Monika Borodenko

Koordynator projektu

tel.: 71 797 48 21

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Załączniki:

1. Infografika

2. Patroni