Podczas Gali Diamenty Infrastruktury i Budownictwa, która odbyła się 21 marca 2023 r. w Warszawie wyróżnienie w kategorii Realizacja Roku Budownictwo Drogowe wręczył Mariusz Dobrzeniecki, prezes KR PIIB, który był równocześnie członkiem kapituły konkursu.


- Zanim wręczę wyróżnienie, chciałbym podkreślić, że za realizacją tych wspaniałych i prezentowanych podczas dzisiejszej gali inwestycji stoją inżynierowie budownictwa: kierownicy budów, inspektorzy nadzoru. Jest taka maksyma „Pracuj ciężko w ciszy niech sukces robi hałas”. Bardzo się cieszę, że dzisiaj słyszymy ten hałas, który wypracowali w ciszy inżynierowie budownictwa – powiedział Mariusz Dobrzeniecki, prezes PIIB.


Wyróżnienie za rozbudowę drogi krajowej 28 na odcinku Przemyśl - Medyka otrzymała firma Eurovia Polska.


- Kiedy zaczynaliśmy tę inwestycję rozpoczęła się pandemia, a potem wojna w Ukrainie – powiedział Nicolas Depret, prezes zarządu Eurovia Polska. – Kierowanie ruchem przy tak licznej liczbie uchodźców każdego dnia, nie było łatwe, dlatego ta inwestycja na długo pozostanie w naszej pamięci przez te wyjątkowe okoliczności.

 

Mariusz Dobrzeniecki, prezes KR PIIB
 
Mariusz Dobrzeniecki, prezes KR PIIB i Nicolas Depret, prezes zarządu Eurovia Polska
 

 

Celem konkursu jest promowanie osób i firm związanych z sektorem infrastruktury i budownictwa, które wyróżniają się na tle innych wysokim poziomem wykonawstwa oraz efektywnością ekonomiczną.

 

Gala której organizatorem był Executive Club była zwieńczeniem konferencji XIV edycji konferencji Infrastruktura Polska i Budownictwo. Patronem honorowym wydarzenia byli m.in. Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, GDDKiA oraz Polska Izba Inżynierów Budownictwa.

 

Patronem medialnym wydarzenia był m.in. miesięcznik  „Inżynier Budownictwa”.

 

Lista laureatów i finalistów, a także obszerna relacja z tegorocznej konferencji oraz gali znajdują się na stronie internetowej organizatora https://executiveclub.pl/2023/03/21/relacja-z-xiii-edycji-konferencji-infrastruktura-polska-i-budownictwo/

 

Fot. Executive Club