Pierwsze wzmianki o ogólnopolskiej akcji „Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa. Budowa, eksploatacja, remont Twojego obiektu” publikowane były w biuletynach izb okręgowych i w miesięczniku „Inżynier Budownictwa” wczesną wiosną. Zapowiedź akcji pojawiła się również na stronie internetowej PIIB, gdzie ogłosiliśmy, że szukamy ekspertów, którzy będą udzielali porad w punktach konsultacyjnych.

 

W czerwcu br., pod patronatem Warszawskiego Oddziału PZiTB oraz PIIB, zorganizowany został w serwisie www.muratorplus.pl (jako prolog akcji) webinar pt. „Pozwolenie na budowę i zgłoszenie robót budowlanych – najważniejsze zmiany”. Prowadzący webinar Rafał Dybicz, rzeczoznawca budowlany PSRiBS, mówił o nowelizacji Prawa budowlanego, wymaganiach dotyczących projektu budowlanego, cyfryzacji w budownictwie.
Link do webinaru na stronie www.muratorplus.pl – https://tiny.pl/97czc

 

W lipcu uruchomiona została strona internetowa ogólnopolskiej akcji PIIB (pod adresem www.dzieninzyniera.pl), na której znajduje się interaktywna mapa punktów konsultacyjnych w całej Polsce. W tym samym okresie na stronie internetowej PIIB oraz w profilu Facebook PIIB pojawił się główny film promujący akcję.

Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa - 25 września 2021 r. from PIIB KR on Vimeo.

 

20 lipca br. PIIB zorganizowała webinar promujący akcję kierowany do indywidualnych inwestorów. W siedzibie Wydawnictwa PIIB zorganizowano wykład online pt. „Budowa domu jednorodzinnego. Od fundamentów aż po dach”. Spotkanie poprowadzili pomysłodawcy akcji „Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa” – inżynierowie Mariusz Okuń i Radosław Sekunda z Mazowieckiej OIIB.
Link do webinaru na VIMEO: https://tiny.pl/97dhf
16 sierpnia br. w e-sklepie na stronie www.inzynierbudownictwa.pl rozpoczęła się sprzedaż poradnika dla inwestorów. Polska Izba Inżynierów Budownictwa objęła patronatem publikację „Praktyczny poradnik dla inwestora – budowlany proces inwestycyjny od Aspiracji do Zamieszkania”, opracowany i wydany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa – Oddział Warszawski. Autorami publikacji są inżynierowie Mariusz Okuń, Rafał Dybicz, Adam Baryłka. PIIB rozesłała po jednym egzemplarzu poradnika do wszystkich organów nadzoru budowlanego i administracji architektoniczno-budowlanej.
Więcej informacji o poradniku: https://tiny.pl/9grn6 

7 września br. PIIB zorganizowała kolejny webinar dla indywidualnych inwestorów. Tym razem transmitowany był on z siedziby PIIB w Warszawie przy ul. Kujawskiej 1. Wykład pt. „Nowoczesna instalacja elektryczna w domu jednorodzinnym”. Eksperci – Zbigniew Śliwiński, inżynier branży elektrycznej i Mariusz Okuń, rzeczoznawca budowlany – wyjaśnili, na co zwrócić uwagę przy planowaniu, montażu lub wymianie instalacji elektrycznej.
Link do webinaru na VIMEO: https://tiny.pl/97l71
Link do webinaru na FB: https://fb.watch/87hAz4FHPJ/

 

14 września br. w siedzibie PIIB odbył się trzeci webinar dla indywidualnych inwestorów pt. „Instalacje sanitarne w domu – woda, kanalizacja, ogrzewanie, wentylacja”. Eksperci – Jacek Janota-Bzowski, inżynier branży sanitarnej i Mariusz Okuń, rzeczoznawca budowlany – wyjaśnili, na co zwrócić uwagę przy planowaniu, montażu lub wymianie instalacji sanitarnych w domu jednorodzinnym.
Link do webinaru na VIMEO: https://tiny.pl/97l72
Link do webinaru na FB: https://fb.watch/87hvf1lkBE/

 

18–19 września br. odwiedziliśmy Targi Budowa Domu (www.targibudowadomu.pl) w Warszawie. Przedstawiciele PIIB (z Mazowieckiej OIIB), PZiTB oraz redakcji miesięcznika „Inżynier Budownictwa” informowali o ogólnopolskiej akcji, która odbędzie się 25 września. Wszystkie osoby, które odwiedziły nasze stoisko, otrzymały wrześniowy numer miesięcznika „Inżynier Budownictwa”, ulotkę informacyjną oraz „Praktyczny poradnik dla inwestora – budowlany proces inwestycyjny od Aspiracji do Zamieszkania”.

 

20 września br . Przedstawiciele Świętokrzyskiej OIIB – Tomasz Marcinowski i Tadeusz Durak – opowiedzieli o akcji "Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa" w Radiu Rekord (link do nagrania).

 

21 września br. Janusz Szczepański, przewodniczący Rady Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa oraz jego zastępca Rafał Zarzycki byli gośćmi w Radiu Ram (link do audycji) oraz Telewizji Echo24

 

22 września br. Wojciech Kamiński, przewodniczący Okręgowej Rady Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa oraz jego zastępcy Andrzej Falkowski i Waldemar Jasielczuk byli gośćmi w Polskim Radiu Białystok (link do audycji „Masz prawo”).

 

22 września br. Jerzy Piotrowiak z Kujawsko-Pomorskiej OIIB wystąpił w TV Toruń (link do nagrania)


 

 

23 września br. Rafał Zarzycki i Marek Kaliński, zastępcy przewodniczącego Okręgowej Rady Dolnośląskiej OIIB, byli gośćmi TVP3 Wrocław „Fakty o poranku” (link do nagrania)

 25 września br. Joanna Gieroba, przewodnicząca Okręgowej Rady Lubelskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa była gościem w Polskim Radiu Lublin (link do nagrania).

 

25 września br. Konsultanci MOIIB wystąpili w relacji TVP3 Warszawa (link do nagrania)
29 września br. emisja reportażu „Ja, Inżynier” w TVP3 Wrocław - materiał z udziałem członków Dolnośląskiej OIIB (link do nagrania na stronie TVP3 Wrocław).

 

PUBLIKACJE ONLINE i SPOT RADIOWY

Z początkiem września rozpoczęła się kampania informacyjna PIIB w digitalu.
Jednym jej elementów jest spot emitowany przez tydzień w www.rmfon.pl (wersja dekstop i aplikacja). 
Posłuchaj spotu: 

 

Poniżej znajdują się linki do niektórych artykułów informujących o akcji, które zostały opublikowane w ramach digitalowej kampanii informacyjnej oraz dzięki działaniom promocyjnym prowadzonym przez izby okręgowe.

 

 

 Tekst i fot.: Joanna Karwat