Odpowiedzi ubezpieczyciela na pytania zadawane przez inżynierów budownictwa.

 

1. Czy obowiązkowe ubezpieczenie obejmuje prowadzenie działalności gospodarczej?

Odpowiedź Ergo Hestii: Zgodnie z postanowieniami Umowy Generalnej OC Inżynierów Budownictwa Członków Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, dla ochrony ubezpieczeniowej nie będzie miał znaczenia fakt, że Ubezpieczony wykonuje samodzielne funkcje techniczne w budownictwie w ramach prowadzenia działalności gospodarczej.

Tym samym prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na projektowaniu, wykonywaniu nadzorów inwestorskich, kierowaniu budową, robotami w ramach posiadanych uprawnień budowlanych przez Ubezpieczonego jest już objęte ubezpieczeniem. Ta zasada dotyczy także ubezpieczeń nadwyżkowych oraz wykonywania  innych czynności wymienionych w par 17 ust 4 Umowy Generalnej.

Dla potwierdzenia ochrony ubezpieczeniowej w ramach prowadzonej działalności gospodarczej wystawiamy certyfikat wg wzorów dostępnych na naszej stronie https://ubezpieczeniadlainzynierow.pl/zaswiadczenia/. Dla uzyskania zaświadczenia prosimy o podanie danych wskazanej na tej stronie.

 

2. Czy mogę dostać polisę ubezpieczenia obowiązkowego do przetargu?

Odpowiedź Ergo Hestii: W obowiązkowym ubezpieczeniu OC inżynierów budownictwa nie jest wystawiana polisa dla każdego z ubezpieczonych. Polisa dla wszystkich inżynierów budownictwa dostępna jest na stronie PIIB w zakładce Ubezpieczenia. Potwierdzenie objęcia ubezpieczeniem jest generowane w zaświadczeniu PIIB.

W razie  uzyskania szczegółowego zaświadczenia o ubezpieczeniu OC, każdy z ubezpieczonych może wygenerować takie zaświadczenie przez podanie danych na stronie stronie internetowej https://ubezpieczeniadlainzynierow.pl/zaswiadczenia/. Indywidualnie polisa jest wystawiana dla ubezpieczenia nadwyżkowego.

 

3.Czy mogę otrzymać fakturę VAT na ubezpieczenie nadwyżkowe?

Odpowiedź Ergo Hestii: Ubezpieczyciel nie wystawia faktur. Polisa jest dokumentem na podstawie którego można zaksięgować składki jako koszt uzyskanych przychodów.

 

 

Inżynierowie budownictwa mogą przesyłać pytania o zakres ubezpieczenia na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (58) 698 65 58, 730 470 948 lub przez stronę www.ubezpieczeniadlainzynierow.pl

Dodatkowe informacje można znaleźć w portalu członkowskim Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, wystarczy wybrać ikonkę „Ubezpieczenia”.