Odpowiedzi ubezpieczyciela na pytania zadawane przez inżynierów budownictwa. 

 

1. Gdzie mogę poznać dokładny zakres obowiązkowego  ubezpieczenia OC inżynierów budownictwa?

Odpowiedź Ergo Hestii: Dokładny zakres ubezpieczenia jest wskazany w Umowie Generalnej, dostępnej na stronie PIIB, w zakładce „Ubezpieczenia https://tiny.pl/9xqhb

Dodatkowe informacje można znaleźć w portalu członkowskim Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, wystarczy wybrać ikonkę „Ubezpieczenia”.

 

2. Czy w okresie zawieszenia członkostwa w Izbie lub skreślenia z listy członków Izby muszę  indywidualnie kontynuować ubezpieczenie, aby mieć ochronę na szkody wynikłe z czynności wykonanych w okresie kiedy byłem członkiem Izby?

Odpowiedź Ergo Hestii: Nie ma potrzeby indywidualnej kontynuacji, ponieważ ochrona ubezpieczeniowa udzielana jest na szkody powstałe w przyszłości z czynności wykonanych/zaniechanych w okresie członkostwa w Izbie. Zatem w przypadku powstania lub ujawnienia się szkody po zawieszeniu w członkostwie lub skreśleniu z listy Izby, Ubezpieczyciel będzie podejmował czynności ustalenia stanu faktycznego i rozpatrzenia odpowiedzialności cywilnej za powstałą szkodę, ustalenie ochrony ubezpieczenia i wydania decyzji.

 

3. Na co dzień zajmuję się kierowaniem robotami geotechnicznymi tj. pali, kolumn, kotew itp. Posiadam uprawnienia konstrukcyjno-budowlane bez ograniczeń umożliwiające kierowanie robotami budowlanym oraz specjalizację geotechnika. Proszę o doprecyzowanie czy jest to objęte ubezpieczeniem OC?

Odpowiedź Ergo Hestii: Obowiązkowe ubezpieczenie OC obejmuje wykonywanie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w ramach posiadanych uprawnień budowlanych, czyli np. kierowanie robotami geotechnicznymi. Należy zatem potwierdzić  ochronę z obowiązkowego OC na wykonywane przez Panią/Pana czynności w ramach posiadanych uprawnień.

 

Inżynierowie budownictwa mogą przesyłać pytania o zakres ubezpieczenia na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (58) 698 65 58, 730 470 948 lub przez stronę www.ubezpieczeniadlainzynierow.pl

 

Fot.: stock.adobe.com/Rawpixel.com