Za nami uroczyste nadanie tytułów Kreator Budownictwa 2020 roku, podczas którego już po raz dziesiąty wyróżniono osoby, firmy oraz produkty kreujące rynek budowlany.


Tegoroczną uroczystość, która odbyła się online (19 listopada), otworzył prof. Zbigniew Kledyński, prezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.
– Gala 2020 jest szczególna, bo spotykamy się zdalnie, ale jednocześnie w środowisku inżynierskim cyfryzacja, korzystanie z nowych technologii nie jest czymś nadzwyczajnym, ale jesteśmy pod wrażeniem przyspieszenia wdrożenia tych technologii –  mówił prof. dr hab. inż. Zbigniew Kledyński. – Tegoroczna Gala jest szczególna również dlatego, że odbywa się w czasie pandemii. A to nie jest normalny czas. Budownictwo początkowo dobrze poradziło sobie z pierwszą falą pandemii, nieźle sobie radzi z mijającą, ale nie jesteśmy samotną wyspą i z całą pewnością czeka nas jeszcze dużo trudnych chwil. Gala jest również szczególna, bo to 10 jubileuszowa edycja, a więc niecodzienna. Dlatego chciałbym podziękować naszemu wydawnictwu za niezłomność w kontynuowaniu tej idei i doprowadzenie do dzisiejszej Gali mimo wielu przeciwności. Tegoroczna Gala jest również szczególna, ze względu na laureatów, którzy są szczególni, wybitni i wyróżniający się. To Państwo stanowicie wzór, wyznacznik dla wielu innych w branży budowlanej.

Galę poprowadziła Agnieszka Hyży.

Następnie, podczas uroczystości, były odczytywane listy, wyświetlane filmy, łączono się też na żywo z laureatami (zobacz wideorelację).

Poniżej fragment listu od pani Doroty Cabańskiej, p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego:
„Inicjatywa podjęta przez organizatorów dziesięć lat temu doskonale wpisuje się w szerokie spektrum działań na rzecz transformacji polskiego budownictwa. Transformacji, dla której podstawowe znaczenie mają ciężka praca ludzi, mądre decyzje oraz wybieranie odważnych, często niestandardowych, kierunków działania. Jestem przekonana, że te wyróżniki definiują przyszłość naszej branży.”


Podsumowania uroczystości dokonała Aneta Grinberg-Iwańska, prezes Wydawnictwa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa sp. z o.o.
 – W tym roku ta nagroda nabiera szczególnego charakteru. W czasie epidemii przyszło nam funkcjonować w nowej, dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Nadanie tytułu Kreator Budownictwa Roku tegorocznym laureatom jest dobrym momentem, by złożyć podziękowania całej branży budowlanej, a w szczególności firmom, które w tym trudnym czasie budowały, wprowadzały innowacyjne technologie czy nowe produkty na rynek – mówiła Aneta Grinberg-Iwańska. – Laureatom edycji 2020 szczególnie gratuluję. Jestem pełna uznania dla Państwa działań w roku panującej pandemii. Podziwiam determinację oraz wysiłek włożony w funkcjonowanie Państwa firm i realizowanie planów.

Podsumowania dokonała Aneta Grinberg-Iwańska.
 
Projekt Kreator Budownictwa Roku odbywa się pod patronatem honorowym i z udziałem Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.
Partnerem tegorocznego wydarzenia Kreator Budownictwa Roku 2020 jest Premio Travel, które jest fundatorem trzech dwuosobowych wycieczek do Turcji w 2021 roku.  
Organizatorem projektu Kreator Budownictwa Roku jest Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa sp. z o.o. Wydarzenie poprowadziła Agnieszka Hyży.

Więcej informacji na stronie kreatorbudownictwaroku.pl (lista nagrodzonych i fotorelacja).

 

Fot.: Marek Jaśkiewicz, Agencja Poziom