alt7 lipca 2020 r. zmarł prof. STANISŁAW KUŚ, przewodniczący pierwszego Komitetu Organizacyjnego Izby Inżynierów Budownictwa powołany Zarządzeniem Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 maja 2001 roku. Doktor honoris causa Politechniki Rzeszowskiej, wieloletni rektor Politechniki Rzeszowskiej oraz zasłużony pracownik Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej.

Profesor Kuś urodził się 1 lutego 1925 r. w Rzeszowie. W 1951 roku ukończył Politechnikę Warszawską i tutaj prowadził działalność naukową. W 1976 r. związał się Politechniką Rzeszowską, na której uzyskał tytuł profesora zwyczajnego. W Rzeszowie kierował Katedrą Konstrukcji Budowlanych i przez trzy kadencje pełnił funkcję rektora politechniki. W 2014 r. został doktorem honoris causa tej uczelni.

Profesor Stanisław Kuś był autorem i współautorem wielu projektów znanych obiektów w Polsce i za granicą, m.in. hali sportowo-widowiskowej „Olivia” w Gdańsku, hal AWF w Warszawie, Stadionu Narodowego w Aleppo, sprężonej części podziemnej hali widowiskowo-sportowej „Spodek” w Katowicach, hal widowiskowych w Zgorzelcu, Koninie, Puławach i Rzeszowie, zespołu obiektów sportowych MOSiR w Rzeszowie, a także hali „Podpromie” w Rzeszowie. 

 

Profesor Stanisław Kuś otrzymał wiele odznaczeń, w tym Krzyż Kawalerski i Oficerski Polonia Restituta. W 2015 r. otrzymał Medal Honorowy Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa w uznaniu zasług i zaangażowania na rzecz samorządu zawodowego inżynierów budownictwa.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 16 lipca 2020 r. – o godz. 13.30; msza święta w kościele pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie (ul. 3 maja 17), a po mszy pogrzeb na cmentarzu Pobitno w Rzeszowie (ul. Lwowska 33).  

 

Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy współczucia

Krajowa Rada

Polskiej Izby  Inżynierów Budownictwa