altProgram Dostępność Plus realizowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju ma na celu propagować ideę  dostępności i wyrównania szans w dostępie do m.in. edukacji, czy też opieki zdrowotnej, wszystkim obywatelom.  PIIB jest jednym z partnerów tego programu. W ramach uruchamianych obecnie inicjatyw  wspierających są konkursy, w których możecie Państwo wziąć udział. Zachęcamy do zapoznania się z nimi!

1. Konkurs Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach działania 2.19 na pilotażowe uruchomienie  ośrodka wsparcia dla podmiotów publicznych z zakresu dostępności architektonicznej.

Celem działania ośrodka jest wzrost dostępności obiektów i przestrzeni publicznych oraz wsparcie podmiotów publicznych w spełnieniu wymagań w zakresie dostępności architektonicznej, wynikających z ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Nabór trwa do 15 września br.

Szczegóły znajdziecie Państwo na stronach: https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/fundusze-europejskie-bez-barier/dostepnosc-plus/nabory/

https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/fundusze-europejskie-bez-barier/dostepnosc-plus/aktualnosci/konkurs-na-pilotazowe-uruchomienie-osrodka-wsparcia-dla-podmiotow-publicznych-z-zakresu-dostepnosci-architektonicznej-budynkow-i-przestrzeni-publicznych/

https://www.power.gov.pl/nabory/1-321/

2. Konkurs Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej „Promuj z nami Dostępność!”

Jeśli macie Państwo pomysł na warsztaty, konferencję czy webinar informujące, promujące bądź edukujące w zakresie dostępności, zgłoście swój udział! Można otrzymać dofinansowanie do 50 tysięcy złotych brutto.  Do 12 lipca organizatorzy czekają na Państwa pomysły.

Wszystkie szczegóły znajdą Państwo na stronie internetowej https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/fundusze-europejskie-bez-barier/dostepnosc-plus/aktualnosci/promuj-z-nami-dostepnosc/
 
https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/promuj-dostepnosc-z-funduszami
 
W przypadku pytań dostępny jest kontakt mailowy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Konkurs Ministerstwa Rozwoju „Lider Dostępności priorytetowych branż”

Konkurs ma na celu wyłonienie i promocję wysokiej jakości produktów opartych na idei projektowania uniwersalnego, określanych jako „produkt dostępny”.

Konkurs jest przeprowadzony w trzech kategoriach: „Polski Eksporter produktu dostępnego”, „Innowacyjny produkt dostępny”oraz „Nagroda Grand Prix Ministra Rozwoju”. Zgłoszenia trwają do 18 września br.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/rozwoj/konkurs-lider-dostepnosci-priorytetowych-branz