14 listopada 2018 r. w siedzibie Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa odbyło się pierwsze posiedzenie Zespołu ds. funduszu spójności. Obrady prowadził Andrzej Cegielnik, przewodniczący zespołu.

Zespół  został powołany uchwałą Krajowej Rady PIIB z dnia 5 września 2018 r. w celu opracowania projektu systemu zapewniającego wszystkim członkom PIIB równy dostęp do świadczeń na ich rzecz, w tym także szkoleń.

W składzie Zespołu ds. funduszu spójności znaleźli się przedstawiciele następujących  okręgowych izb:

- Lubuskiej OIIB – Andrzej Cegielnik, przewodniczący

- Kujawsko- Pomorskiej OIIB – Jarosław Bobkowski

- Mazowieckiej OIIB –  Tadeusz Gałązka

- Opolskiej OIIB – Wiesław Baran

- Pomorskiej OIIB – Kazimierz Garbacz

- Śląskiej OIIB – Edmund Janic

- Świętokrzyskiej OIIB –  Danuta Jamrozik-Szymkiewicz

- Wielkopolskiej OIIB –  Kazimierz Ratajczak

W trakcie spotkania uczestnicy omówili formy świadczeń na rzecz członków samorządu zawodowego funkcjonujące w okręgowych  izbach oraz w PIIB.  Są one różne w poszczególnych  izbach i uzależnione  m.in. od wielkości posiadanego budżetu  oraz od przewidzianych na ten cel środków finansowych.

Podczas spotkania potwierdzono konieczność prowadzenia dalszych działań mających na celu likwidowanie występujących różnic i  opracowanie systemu zapewniającego wszystkim członkom PIIB równy dostęp do świadczeń na ich rzecz. Zagadnienia te będą tematem dyskusji następnego posiedzenia.

Członkowie zespołu zwracają się także do członków PIIB, którzy byliby zainteresowani tą problematyką o przesyłanie swoich projektów na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Andrzej Cegielnik, (PIIB)