Zapraszamy do obejrzenia webinaru z udziałem ekspertów z Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Eksperci – dr inż. Radosław Sekunda i mgr inż. Mariusz Okuń – omówili najważniejsze kwestie, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę przy budowie domu jednorodzinnego: 

  • posadowienie domu i budowa garażu,
  • izolacja ścian,
  • konstrukcja stropu,
  • wykonanie dachu,
  • elewacja budynku.

 

INFORMACJE O PRELEGENTACH:

dr inż. Radosław Sekunda – rzeczoznawca budowlany. Posiada uprawnienia do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń. Właściciel biura inżynierskiego specjalizującego się w projektowaniu i nadzorowaniu robót remontowych w istniejących obiektach budowlanych, w szczególności w budynkach wspólnot mieszkaniowych. Założyciel i lider Polskiej Grupy Inżynierskiej zrzeszającej kilka biur projektowych. Autor kilkuset ekspertyz, opinii i projektów. Kierownik budowy kilkudziesięciu budynków jednorodzinnych oraz użyteczności publicznej. Autor kilkudziesięciu artykułów i referatów konferencyjnych. Przewodniczący Sądu Dyscyplinarnego Mazowieckiej Okręgowej Iżby Inżynierów Budownictwa. Przewodniczący oddziału Warszawskiego Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej.

 

mgr inż. Mariusz Okuń – rzeczoznawca budowlany z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym związanym z praktyczną realizacją na dużych projektach we wszystkich etapach procesu budowlanego począwszy od due diligence przedsięwzięcia poprzez projektowanie, przygotowanie inwestycji, jej realizację i eksploatację również na obiektach zabytkowych (rzeczoznawca PZITB). Posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej i drogowej bez ograniczeń. Dorobek zawodowy to ponad 300 opracowań technicznych również na potrzeby postępowań administracyjnych i sądowych. Liczne publikacje w roli eksperta m.in. „Forbes”, „Dziennik Gazeta Prawna”, www.money.pl, „Builder”, www.forsal.pl, „Inżynier Budownictwa”, www.muratorplus.pl, „Przegląd Budowlany”. Członek Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Przewodniczący Sądu ogólnopolskiego konkursu Budowa Roku, Sekretarz Rady MOIIB i PZITB Oddział Warszawski. Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

 

Webinar „Budowa domu jednorodzinnego. Od fundamentów aż po dach” z udziałem rzeczoznawców budowlanych z Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa był transmitowany 20 lipca od godz. 12:00 w mediach społecznościowych PIIB (Facebook).

 

Zapraszamy do obejrzenia webinaru:

 

Budowa domu jednorodzinnego. Od fundamentów aż po dach. from PIIB KR on Vimeo.