Informujemy o nowej publikacji Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. To unikatowy na rynku wydawniczym zbiór przykładów projektowania według Eurokodów konstrukcji wykonanych z różnych materiałów budowlanych.

 

„Przykłady projektowania konstrukcji według Eurokodów”, praca zbiorowa, wyd. 2 uzupełnione, Łódź 2021, 528 str.

 

Każda z opracowanych przez zespół specjalistów części jest poprzedzona wprowadzeniem, w którym zawarto wyjaśnienia i niezbędne informacje pozwalające na zrozumienie metod obliczeniowych proponowanych w Eurokodzie. Wybrano przykłady obliczeniowe, które dotyczą ciekawych, najczęściej rozwiązywanych problemów. Zamieszczone przykłady projektowe mogą okazać się przydatniejsze niż próba interpretacji zaleceń teoretycznych.

 

Książka to znacznie poszerzone wydanie drugie (uzupełnione) cieszącej się dużym zainteresowaniem i uznaniem inżynierów oraz specjalistów publikacji wydanej w 2016 r. Drugie wydanie zostało poszerzone o rozdziały dotyczące przykładów projektowania konstrukcji zespolonych: betonowych, stalowo-betonowych i konstrukcji aluminiowych, a do istniejących już rozdziałów dodano nowe przykłady. 

Czytelnicy znajdą również w tej publikacji link do strony, z której można pobrać (bezpłatnie) opracowane przez Katedrę Budownictwa Betonowego Politechniki Łódzkiej procedury wymiarowania elementów żelbetowych oraz programy komputerowe dotyczące nośności słupów o dowolnym przekroju poprzecznym, obciążone siłą osiową i momentami, a także nośności słupów w warunkach pożarowych. 

 
Książka skierowana jest zarówno do doświadczonych inżynierów praktyków, jak i studentów oraz inżynierów, którzy dopiero rozpoczynają projektowanie konstrukcji według Eurokodów lub do tej pory zajmowali się projektowaniem jednego typu konstrukcji, a muszą zapoznać się z projektowaniem elementów z innych materiałów według zaleceń Eurokodów.

 

Zainteresowanych nabyciem publikacji prosimy o kontakt z Działem Wydawnictw ŁOIIB – zamówienia można składać, pisząc na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 42 632 97 39 wew. 5.

Więcej informacji na stronie internetowej Łódzkiej OIIB: https://tiny.pl/9jxl2

 

Fot.: Karolina Włodarczyk